fbpx

Rezerwuj Apartament

Szanowni Państwo aby zarezerwować wybrany apartamenty prosimy o kontakt telefoniczny. Rezerwacja trwa tylko siedem dni, jest to okres w którym należy umówić spotkanie, odwiedzić nasze biuro i podjąć decyzję o zakupie. Po trzech dniach  rezerwacja wygasa a mieszkanie znów będzie dostępnie dla wszystkich zainteresowanych.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Image

Kredyt hipoteczny na dobrych zasadach

Piotr Tur – Ekspert Finansowy

667980328

Piotr.tur@opendirect.pl

Kredyty na zakup mieszkania

Jedno z pytań nr. 1 ostatnich tygodni to „Czy banki nadal udzielają kredytów ?”

Zmieniło się nasze życie – przestawiamy się na zakupy online, sprawy urzędowe załatwiamy poprzez Internet, a ostatnie święta – tak ważne dla Polaków spędzaliśmy łącząc się z bliskimi poprzez komunikatory.

Zmiany obserwujemy także w świecie finansów. Zaczęło się od obniżenia stóp procentowych… niestety chwilę później część banków zrezygnowała z ofert promocyjnych podnosząc tym samym marże.
Jak sytuacja wygląda dzisiaj?
Nadal można otrzymać kredyt mając jedynie 10% wkładu własnego, jednak trzeba liczyć się z tym, że do wyboru będziemy mieli tylko kilka banków. Z 20% wkładem mamy szerokie pole popisu i szanse na naprawdę dobrą ofertę. Póki co tylko jeden bank wymaga wkładu własnego na poziomie 30%.

Odpowiadając na tytułowe pytanie „Banki nadal udzielają kredytów” – jednak nieco ostrożniej badają zdolność kredytową. Największe ograniczenia spadły na przedsiębiorców – pojawiło się wiele branż, z których dochód nie będzie brany pod uwagę – muszę się z tym liczyć właściciele firm transportowych czy turystycznych. Część banków nie akceptuje umów cywilno prawnych…Dla osób zatrudnionych na umowę o pracę sytuacja praktycznie się nie zmieniła.
Praktycznie gdyż ważna jest osobista sytuacja finansowa – zdarza się, że przez kwarantannę jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu przez co jesteśmy pozbawieni dodatków, premii…czego skutkiem siłą rzeczy będzie mniejsza zdolność kredytowa.
A co jeśli już spłacasz kredyt hipoteczny? Większość banków wprowadziła różnego rodzaju „wakacje kredytowe” – możesz zawiesić spłatę lub część raty…

Jak się w tym wszystkim połapać? Skąd mam wiedzieć, który bank akceptuje mój dochód, a który zaniży moją zdolność? To proste – umów się ze mną na spotkanie. Możemy to zrobić online – bez wychodzenia z domu, bez martwienia się „kto zostanie z dziećmi”, bez narażania się na kontakt z nieznajomymi na ulicy :)Wygodnie, w dowolnym czasie na ulubionym fotelu.